Dziękuję wszystkim osobom, które oddały na mnie głos w plebiscycie na Sołtysa Roku 2015. To dzięki Wam zdobyłam pierwsze miejsce.

Sołtys

Urszula Gajda

Poniżej można przeczytać całą relację z gali na której odbyło się wręczenie nagród. Zapraszamy do czytania.


Czwarta edycja Sportowego Plebi­scytu „Tygodnika Krapkowickiego” przeszła do historii. W so­botnie popołudnie 5 marca restauracja Karolinka w Gogolinie gościła elitę krapkowickiego sportu, czyli tych, którym kibice zawdzięczają najwięcej, jeśli chodzi o dostarczanie sportowych wzruszeń i emocji. Podczas uroczystej Gali „Tygodnika Krapkowickiego” ogłosiliśmy nie tylko zwycięzców plebiscytów na najpopularniejszych zawod­ników, trenerów, działaczy, drużynę i mecenasów sportu roku 2015. Rozstrzygnęliśmy także konkurs na Najlepsze­go Sprzedawcę „Tygodnika Krapkowickiego” w minio­nym roku oraz zwycięzców w plebiscycie na Sołtysa Roku. Po raz pierwszy wyłoniliśmy także Proboszcza Roku.

Zanim wybiegliśmy na plebiscytową „murawę”, uhonorowaliśmy tych, którzy co wtorek dbali o to, by naj­nowsze wydanie „Tygodnika Krapkowickiego” trafiało do rąk Czytelników. Sprzedawca roku 2015 został wyłoniony, biorąc pod uwagę procentowy wzrost sprzedaży w danym czasie. Dzięki temu szansę na pierwsze miejsce miały zarówno supermarkety, jak i małe kioski. Na pierwszym miejscu uplasowała się Katarzyna Janiszewska (sklep Górażdże), srebro w tej kate­gorii zdobyli Irena i Zygmunt Staszowscy (sklep w Pietnej), a trzecim na podium był Jan Donitza (sklep Brożec). Sprzedawcy Roku 2015 nie tylko otrzymali pamiątkowe, grawerowane tabliczki, które zapewne dumnie wisieć będą na sklepowych ścianach, ale także voucher na pyszną kolację .

Następnie uhonorowali­śmy w imieniu Czytelników najlepszych. „szeryfów” miejscowości w drugiej już edycji plebiscytu na Sołtysa Roku. Podczas głosowania miesz­kańcy poszczególnych wiosek powiatu krapkowickiego mieli wskazać sołtysów, którzy są wzorowymi gospodarzami wsi, potrafią zawalczyć „o swoje” (czyli sołeckie), a na ich pomoc można liczyć o każdej porze dnia i nocy. I podjęli decyzję w głosowa­niu. W sobotnie popołudnie nagrodzeni zostali: Ewald Tomala – sołtys Kornicy na miejscu trzecim, na drugim – Agnieszka Porada – przewod­nicząca dzielnicy Strzebniów, a złoto w tej kategorii zdobyła Urszula Gajda – sołtys Żużeli.

Kto zaraz po sołtysie jest duchowym opiekunem miesz­kańców? Proboszcz. I dlatego w tym roku po raz pierwszy nasi Czytelnicy mieli okazję wybrać duszpasterza roku. Zwycięzcą w tej kategorii plebiscytu został proboszcz prafii w Dąbrówce Górnej – ksiądz Piotr Rudolf Hetman.

Nie zapomnieliśmy o spor­towcach, którzy w tym roku już po raz czwarty zostali docenieni za swe sukcesy i głosami Czytel­ników awansowali na laureatów w poszczególnych kategoriach. Najpierw do naszej redakcji spływały od naszych Czytelni­ków zgłoszenia, następnie przez kilka tygodni głosowali oni na swoich faworytów, wypełniając kupony i wysyłając sms-y. Rela­cją z tej części gali zajmie się jed­nak Mirosław Szozda – najlepszy dziennikarz sportowy powiatu w kolejnym wydaniu „Tygodni­ka Krapkowickiego”. Takim oto tytułem został bowiem wyróż­niony podczas sobotniej gali. Nikt w powiecie krapkowickim nie zna sportowców, drużyn,

działaczy i samych dyscyplin lepiej niż on. Jego weekendo­wy terminarz jest czasem tak napięty, że udaje mu się być w kilku miejscach jednocześnie. Jego zdjęcia publikują najpopularniejsze sportowe portale w Polsce. Nic w tym dziwnego, w końcu na najlepsze ujęcia poluje niczym ninja.

To nie był jednak koniec niespodzianek uroczystej gali. Na szefową „Tygodnika Krap­kowickiego” Joannę Bassek czekała miła niespodzianka – wystrzałowy tort z okazji zbli­żających się wielkimi krokami 18. urodzin „Tygodnika Krapkowickiego”. W końcu „osiem­nastkę” obchodzi się tylko raz w życiu. Właśnie od tylu lat nasi

Czytelnicy są co tydzień dobrze poinformowani o tym, co dzieje się w powiecie krapkowickim. Co prawda oficjalnie świętować będziemy 30 kwietnia, ale korki szampana wystrzeliły już w so­botę . W uroczystych obchodach gali pomógł nam również Józef Gielnik, który wraz z Krap­kowickim Studiem Piosenki przygotował wspaniałą oprawę muzyczną. Dla przybyłych gości śpiewały Natalia Sdzuj, Marta Matuszek i Alicja Iskra, a galę poprowadziła nasza redakcyjna koleżanka Dominika Bassek.

Pragniemy podziękować wszystkim osobom zaanga­żowanym w uświetnienie gali oraz restauracji Karolinka w Gogolinie za wspaniałe przy­gotowanie bankietu. Przede wszystkim dziękujemy Wam – naszym Czytelnikom, któ­rzy tak ochoczo brali udział w głosowaniu w plebiscytach. Kolejne edycje już z pewno­ścią niedługo wystartują.

Źródło: Tygodnik Krapkowicki

Kilka zdjęć:

Gala Tygodnika Krapkowickiego Gala Tygodnika Krapkowickiego Gala Tygodnika Krapkowickiego Gala Tygodnika Krapkowickiego

Pełna galeria zdjęć dostępna TUTAJ


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*